Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Dzikość na salonach
Zajawki na ośce
czyli niezobowiązujące spotkania z pasjonautkami i pasjonautami.
W pobliskich osiedlowych domach z betonu, na klatkach schodowych i w zakamarkach mieszkań, często czają się fascynacje, hysie, bakcyle, pasje, zwane również zajawkami. Zdarza się, że niepostrzeżenie i mimochodem dopadają niektórych z nas i zostają na dłużej.
Spotkanie z nimi jest niczym lot w kosmos, pełen ożywczej energii, entuzjazmu, radości, poczucia sensu i spełnienia. Gdy złapiesz zajawkę, to jesteś w stanie sięgać gwiazd.
Warto się dzielić takim wielkim dobrem, dlatego postanowiliśmy zaprosić do Kuźni wszystkich chętnych pasjonautów i pasjonautki, mieszkańców nowohuckich osiedli.
Ruszyliśmy z nowym cyklem otwartych spotkań, podczas których można spotkać ludzi z pasją i też złapać zajawkę.
Być może również Ty masz jakąś pasję, hobby, która dodaje ci skrzydeł i chciałbyś się nią podzielić? Jeżeli tak, koniecznie daj znać Agacie Miloch, pomysłodawczyni projektu, która czuwa nad spotkaniami w Kuźni.
Możesz to zrobić pisząc na adres: a.miloch@okn.edu.pl; lub telefonicznie: 12 648 08 86 ;
W międzyczasie zapraszamy wszystkich, zarówno tych małych i dużych na spotkania, które już z entuzjazmem dla Was przygotowujemy.
Dzikość na salonach
Pojawiają się w różnych miejscach na ośce. Między płytami chodnikowymi, na pobliskich skwerach, w zaciszu ogrodów, w nieprzebranych gąszczach i chaszczach. Niepokorne, nie poddające się konwencjom, wolne. Kryją w sobie niezmierzony potencjał i super moce, często niedostrzegany i ignorowany. Niektórzy ogrodnicy i ogrodnicy wypowiedzieli im walkę, niektórzy tak darzą je szacunkiem i dostrzegają ich walory. My również doceniamy ich właściwości zaprosimy je na nasze kuźniane salony.
W twórczą podróż do niezwykłego świata dzikich roślin, „chwastów” oraz ogrodnictwa permakulturowego zabierze nas nasza wspaniała pasjonautka Cecylia Ciechańska, znana szerzej jako Pani od Zieleni.
Zapalona przyjaciółka przyrody i autorka książki „Ogród dla każdego”. Prowadząca: ceremonie "dzikich herbat", nowohuckich naparów w trakcie Bulwar(t)u Sztuki, spacery i kursy ogrodnicze, plenerowe warsztaty z druku przyrodniczego oraz intuicyjnego malowania botanicznymi farbami .
Animatorka kultury ogrodniczej w nurcie permakultury, poszanowania przyrody i osobistej wrażliwości ludzkiej. Zawodowo ogrodniczka i projektantka terenów zielonych (Sztuka Ogrodowa na Uniwersytecie Rolniczym.), prywatnie zafascynowana naturą.
Nie tylko damy się porwać jej opowieściom, lecz również odczarujemy pokrzywę i wspólnie, własnoręcznie stworzymy botaniczne druki na tkaninie. Wskazany jest przy tym do wygodny strój spacerowo-roboczy i dobry humor. Zapraszamy solo lub w towarzystwie, również czworonożnych przyjaciół.
Z racji ograniczonej ilości materiałów i narzędzi, a co za tym idzie miejsc, na warsztat obowiązują zapisy drogą mejlową: p.strzoda@okn.edu.pl lub telefonicznie 12 648 08 86
Do zobaczenia!
Prowadzenie - koordynacja spotkania: Agata Miloch
Gościni, prowadząca warsztat pasjonautka: Cecylia Ciechańska, Pani od Zieleni
Pasja: ogrodnictwo permakulturowe, przyroda
Informacje: a.miloch@okn.edu.pl ; tel. 12 648 08 86
Wstęp wolny
Dofinansowano ze środków Dzielnicy XV Mistrzejowice
KONTAKT:
Kuźnia Ośrodka Kultury Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. +48 12 648 08 86
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN
INFORMACJE DOTYCZĄCE DOSTĘPNOŚCI
Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: tramwajowy i autobusowy o nazwie Miśnieńska.
Przy budynku znajduje się ogólnodostępny parking. W najbliższym sąsiedztwie budynku brak miejsca parkingowego dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.
Wejście główne dostępne bezpośrednio z poziomu chodnika, drzwi o odpowiedniej szerokości do przejazdu wózkiem, brak stopni i progu. Pewnym utrudnieniem może być najazd w strefie wejścia o dość stromym nachyleniu.
Mała sala: znajduje się na pierwszym piętrze, na które prowadzą schody. W budynku brak
windy, alternatywą jest podnośnik przyschodowy zapewniający dostęp na wszystkie
kondygnacje. Drzwi do sali mają odpowiednią szerokość do przejazdu wózkiem, brak stopni,
niski próg.
Informacje dot. Sensoryczności jasne jarzeniowe światło, duża grupa osób